Prawdziwa dominacja Bitcoinów wynosi prawie 80 procent, Nowe narzędzie pokrywa CMC obliczanie dominacji BTC.

Nowe narzędzie sugeruje, że rzeczywista dominacja Bitcoinów to prawie 80 procent w porównaniu z CMC, która pokazuje dominację Bitcoinów jako 60 procent.

Nowe narzędzie uwzględnia kilka innych czynników, a nie tylko kapitalizację rynkową aktywów cyfrowych.

To bardzo nowe narzędzie dominacji bitcoinów eliminuje stabilcoin z listy podczas obliczania dominacji BTC

Prawdziwa dominacja Bitcoinów wynosi prawie 80 procent, Nowe narzędzie pokrywa CMC obliczanie dominacji BTC.
Prawdziwa dominacja Bitcoinów wynosi 79,18 procent, twierdzi, że jest to nowe narzędzie.
Bitcoindominance.com, nowe narzędzie, które rekomenduje kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed obliczeniem dominacji kryptograficznej waluty na rynku. Obecnie, Coinmarketcap, najstarszy i największy wskaźnik kapitalizacji rynku, wskazuje na dominację Bitcoindominance.com jako 62,3%, podczas gdy nowe narzędzie wskazuje na nią jako 79,18%.

Dominacja Bitcoinów zgodnie z Coinmarketcap

Dominacja Bitcoinów zgodnie z Bitcoindominance.com
W przeciwieństwie do Coinmarketcap, narzędzie to uwzględnia tylko garść kryptowych walut spośród 5862 dostępnych na rynku monet. Monety, które używają dowodu aktywności w próbie bycia pieniędzmi, są oceniane tylko w celu określenia dominacji, są wymienione poniżej,

 • Bitcoin(BTC)
 • Litecoin(LTC)
 • Ethereum(ETH)
 • Bitcoin Satoshi (BSV)
 • Bcash(BCH)
 • Monero(XMR)
 • Myślnik (DASH)
 • Zcash(ZEC)
 • Bitcoin Gold(BTG)
 • Ethereum Classic(ETC)
 • Dogecoin(DOGE)
 • Dekret (DCR)

Wzór na obliczenie rzeczywistego indeksu dominacji bitcoinów według narzędzia to

Limit rynkowy Bitcoin/Maksymalny limit rynkowy Bitcoin + Limit rynkowy Monet z powyższej listy

Narzędzie uważa monety, które używają dowodu pracy
Narzędzie, bitcoindominance.com nadaje priorytet monetom, które korzystają z proof-of-work. Nie obejmuje ono ICO ani Stablecoins.

Dlaczego nie obejmuje ono ICO?

Zgodnie z narzędziem, ICO’s są kontrolowane i emitowane przez scentralizowany podmiot, a zatem nie mogą działać jako twardy pieniądz, a co więcej, nie mają one wpływu na rozwój systemu fiat lub w druku pieniędzy.

Dlaczego stabilne monety są wykluczone?
Narzędzie uważa stabilcoins jako rozszerzenie kontrolowanego przez rząd fiat money i wartość zależy od fiat dolarów. Wahają się one między fiat i kryptokursy.

Z drugiej strony, narzędzie zawiera tylko monety „proof-of-work“, ponieważ PoW jest jedynym elementem, który spełnia kryteria zdecentralizowanej sieci. Dają one jednak również możliwość wykluczenia Etereum jako monety PoW, ludzie nie traktują go jako medium wymiany, lecz jako zdecentralizowaną platformę.

Możesz uznać to za interesujące – Bitcoin Reaching $100K jest konserwatywny, mówi analityk

Netizens oszaleli na punkcie tego objawienia.
Jameson Lopp, inżynier Bitcoin, współzałożyciel i CTO w CasaHODL i twórca satoshi.info, bitcoin.page, i lightning.how zabrał na Twittera i napisał;

A Fresh New Take On Bitcoin Dominance That Makes It A Slightly Loupid Metric.

Wielu użytkowników zgodziło się z logiką rozpatrywania tylko monet przy użyciu PoW, jednak niektórzy z nich uważali, że jest to tylko gra liczbowa, która jest używana do skręcania, ponieważ większość monet jest połączona z BTC.

Niektórzy z nich byli również zdumieni obecnością monet takich jak BSV, Bcash, BTG i Doge. A także twierdził, że ETH również posiadała ICO, ale nadal jest uwzględniona w wykazie.

Spójrz na to – Transakcje Ethereum wzrosły do 571 miliardów dolarów w tym roku

Ostatecznie nowe narzędzie udostępniło nowe parametry, które mogą być niezbędne do obliczenia dominującego krypto na rynku. Cóż, wielu zgadza się z tym narzędziem, a niektórzy uważają, że brakuje w nim więcej badań. Jednakże, czy jest to bitcoindominance.com czy CMC, Bitcoin Era jest najbardziej dominującym kryptonimem w historii.