Ponad 100 milionów ludzi posiada Bitcoiny, Altcoins na całym świecie – raport

Liczba użytkowników kryptowalut rośnie wykładniczo, według naukowców z Cambridge Center for Alternative Finance , a ponad 100 milionów ludzi na całym świecie korzysta obecnie z kryptowalut – to ogromny wzrost z 35 milionów, które te same badacze zidentyfikowali zaledwie dwa lata.

Według nowego badania liczba użytkowników kryptowalut ze zweryfikowaną tożsamością wzrosła z 35 milionów na całym świecie do „101 milionów unikalnych użytkowników kryptowalut na 191 milionach kont”.

Autorzy artykułu, Blandin i wsp., Uważają, że zmniejszona anonimowość przyczyniła się do łatwości, z jaką badacze mogą identyfikować użytkowników kryptowalut – a także do faktu, że wielu użytkowników kryptowalut korzysta obecnie z wielu portfeli kryptograficznych.

Oni napisali

„Ten 189% wzrost liczby użytkowników można wytłumaczyć zarówno wzrostem liczby kont (która wzrosła o 37%), jak i większym udziałem kont, które są systematycznie powiązane z tożsamością osoby, co pozwala nam zwiększyć szacunek minimalne numery użytkowników powiązane z kontami u każdego usługodawcy ”.

Naukowcy stwierdzili, że pomimo ograniczeń ich metodologii „istnieją powody, by sądzić, że te szacunki dają wiarygodne przybliżone dane dotyczące całkowitej liczby posiadaczy kryptowalut na świecie”.

Stwierdzili również, że wyniki ankiety są zgodne z wynikami innych badaczy, zwracając uwagę, że „inne niedawne badania konsumenckie również wskazują na wzrost własności kryptowalut. Badanie zlecone przez brytyjski organ nadzoru finansowego oszacowało wzrost o 78% ”.

Ponad 100 milionów ludzi trzyma Bitcoin Trader, Altcoins na całym świecie – Raport 102

Źródło: The 3rd Global Cryptoasset Benchmarking Study przeprowadzone przez Cambridge Center for Alternative Finance.

„Jest to istotne, ponieważ jest to ładna, okrągła liczba, a ich dane z 2018 r. Są powszechnie cytowane jako jedne z najbardziej wiarygodnych szacunków liczby użytkowników na całym świecie” – mówi Nic Carter, partner w Castle Island Ventures i współzałożyciel analizy rynku kryptowalut – skomentowała firma Coin Metrics .

Wydaje się jednak, że ogromna cicha większość użytkowników kryptowalut jest nieaktywna – szczególnie ci, którzy znajdują się poza Europą i Ameryką Północną.

Naukowcy napisali:

„Usługodawcy działający w Ameryce Północnej i Europie generalnie zgłaszają wyższą aktywność użytkowników, a mediana firmy wskazuje, że 40% wszystkich użytkowników jest uważanych za aktywnych”.